PRODEJ VÍNA

 

V nabídce máme 6 druhů vín. Vína nám dodává moravská společnost Rakvice s.r.o., která se ubírá směrem kvalitního a moderního zpracovávání hroznů, z nichž získává přívlastková a jakostní vína s jedinečným charakterem. 

 

1 dcl  vína      18,- Kč

2 dcl  vína      28,- Kč

 

Rulanské šedé             63,- Kč/litr

Veltlínské zelené          59,- Kč/litr

Pálava                           66,- Kč/litr

Frankovka rosé            66,- Kč/litr

Rybízové ovocné         76,- Kč/litr

Cabernet sanvignon    66,- Kč/litr

+ 5 Kč petlahev s víčkem

 

Veltínské zelené - polosuché víno 

Patří ke starším odrůdám, je původem z Dolního Rakouska. Víno této odrůdy je svěží, harmonické velmi, velmi dobré jakosti, mírně kořenité, s muškátovou vůní, jasně žlutozelenou barvou a jemnou kyselinkou. Doporučujeme k studeným mísám, drůbežímu a jehněčímu masu.

 

Ariana červená - suché víno

Ariana je poměrně nová odrůda, která vznikla ve šlechtitelské stanici v Perné na Moravě. Je to kříženec odrůd (Ryzlink rýnský x Svatovavřinecké) x (Zweigeltrebe). Granátové zbarvení vína je spojeno s plnou, harmonickou a sametově hebkou chutí. Víno je velmi dobré kvality s obsahem tříslovin. Zráním získává na kvalitě.

 

Modrý Portugal - suché víno

Má své stálé místo ve výsadbách Velkopavlovické oblasti, kam byl rozšířen z Dolního Rakouska. Víno je lehké granátové barvy s jemnými kyselinami a tříslovinou. Doporučujeme k drůbežímu masu a sýrům.

 

Pálava 2009 - polosuché 

Tato odrůda vznikla ve šlechtitelské stanici v Perné na Moravě. Jedná se o křížence odrůd Tramín červený a Müller Thurgau. Víno jemně žlutozelené barvy a aromatem připomínajícím Tramín, ale aromatické látky jsou jemnější. V chuti je plné, ovocné, mírně kořeněné, s dlouhou dochutí a svěží kyselinkou.

 

Rulandské šedé - polosuché

Rulandské šedé (Pinot Gris) pochází z Francie, vzniklo pupenovou mutací odrůdy Rulandské modré. Barva vína je zlatavá se žlutými odlesky. Příjemné aroma jemných tónů vanilky a kandovaného ovoce. Chuť doplňuje vůni, je plná a harmonická s nasládlým projevem vanilky a tropických plodů.

 

Růžová Frankovka - polosuché

Víno má pěknou lososovou barvu. Ve vůni je ovocné s náznakem višní a lesních jahod. V chuti jsou patrné stopy jahod a lesního ovoce. Pěkná svěží kyselinka v závěru dělá z tohoto vína ideálního společníka v letních dnech.

Ocenění: Stříbrná medaile VINAŘSKÉ LITOMĚŘICE 2010, Diplom  VALTICKÉ VINNÉ TRHY 2010

 

 

 


Kontakt

Cukrárna Ovocenka

Pražská 59
254 01 Jílové u Prahy

Otevírací doba:
PO-ČT 8:00 - 18:00
PÁ-SO 8:00 - 19:00
NE 8:00 - 18:00


+420 315 550 477
+420 606 558 421Ve svátek 8.5.2019 otevřeno od 8:00 - 18:00