TOČENÁ VÍNA

 

 

 

1 dcl  vína      20,- Kč

2 dcl  vína      31,- Kč

 

Rulanské šedé             63,- Kč/litr

Veltlínské zelené          59,- Kč/litr

Pálava                      66,- Kč/litr

Frankovka rosé            66,- Kč/litr

Rybízové ovocné           76,- Kč/litr

Cabernet sanvignon        66,- Kč/litr

+ 5 Kč petlahev s víčkem

 

Rulandské šedé - polosuché

Rulandské šedé (Pinot Gris) pochází z Francie, vzniklo pupenovou mutací odrůdy Rulandské modré. Barva vína je zlatavá se žlutými odlesky. Příjemné aroma jemných tónů vanilky a kandovaného ovoce. Chuť doplňuje vůni, je plná a harmonická s nasládlým projevem vanilky a tropických plodů.

 

Veltínské zelené - polosuché víno 

Patří ke starším odrůdám, je původem z Dolního Rakouska. Víno této odrůdy je svěží, harmonické velmi, velmi dobré jakosti, mírně kořenité, s muškátovou vůní, jasně žlutozelenou barvou a jemnou kyselinkou. Doporučujeme k studeným mísám, drůbežímu a jehněčímu masu.

 

Pálava - polosuché 

Tato odrůda vznikla ve šlechtitelské stanici v Perné na Moravě. Jedná se o křížence odrůd Tramín červený a Müller Thurgau. Víno jemně žlutozelené barvy a aromatem připomínajícím Tramín, ale aromatické látky jsou jemnější. V chuti je plné, ovocné, mírně kořeněné, s dlouhou dochutí a svěží kyselinkou.

 

Růžová Frankovka - polosuché

Víno má pěknou lososovou barvu. Ve vůni je ovocné s náznakem višní a lesních jahod. V chuti jsou patrné stopy jahod a lesního ovoce. Pěkná svěží kyselinka v závěru dělá z tohoto vína ideálního společníka v letních dnech.

 

 

 

 

 

Fotogalerie: TOČENÁ VÍNA

/album/fotogalerie-tocena-vina/img-0771-jpg/